کمک سریع

پر کردن مشخصات بالا اختیاری بوده و صرفا جهت صدور و ارسال رسید برای شما میباشد

پرداخت

اخرین اطلاعیه ها

آخرین اخبار

بازگشت
کد مطلب: ۵۶
٨٣٠
جمعه ۲۰ امرداد ۱۳۹۶
با حضور وزیر بهداشت مراسم کلنگ زني بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی امید برگزار شد

باهدف ارتقاي طب فوق تخصصى اطفال، کلنگ احداث بیمارستان فوق تخصصی جراحی کودکان زنجیره امید با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت در محل پروژه ساخت اين بيمارستان به زمین زده شد.

مراسم کلنگ زنی بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی امید چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶ در زمینی به مساحت ۲۵هزار مترمربع در محل پروژه، واقع در روبروی بیمارستان بهارلو با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر حسینعلی شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور، دکتر قربانی نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، دکتر علی پور معاون درمان دانشگاه، مریم مرعشی مدیرعامل موسسه خیریه زنجیره امید، رخشان بنی اعتماد کارگردان سینما و جمعی از هنرمندان برگزار شد.
در ابتدا مریم مرعشی مدیرعامل موسسه خیریه زنجیره امید، به بیان تاریخچه ای از تاسیس این موسسه پرداخت و گفت: مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید در تاریخ ۵ تیرماه ۱۳۸۶ تأسیس شد. هدف اصلی این مجموعه فراهم کردن خدمات پزشکی و درمانی به کودکان زیر ۱۸ سال بی‌بضاعتی است که از بیماری‌های قلبی، ارتوپدی، ناهنجاری‌های ترمیمی و پلاستیک رنج می‌برند. این مؤسسه همکاری‌های علمی نزدیکی با مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید فرانسه( La Chaine de l’Espoir) دارد.
وی افزود: فرآیند درمان در این مؤسسه با همکاری پزشکان داوطلب ایرانی و خارجی، مراکز درمانی دانشگاهی و خیرین حقیقی و حقوقی انجام می‌گیرد. همچنین این مؤسسه جهت ارتقاء رشته‌های فوق تخصصی اطفال با اعزام پزشکان به مراکز تخصصی امکان آموزش به‌صورت Observer و Clinical و شرکت در کنگره‌های علمی را فراهم می‌کند که این پزشکان پس از بازگشت علاوه بر درمان کودکان نیازمند تحت پوشش مؤسسه در مراکز دانشگاهی نیز خدمات ارزنده‌ای را ارائه می‌کنند.
وی ادامه داد: در ده سال گذشته زنجیره امید با همکاری زنجیره امید فرانسه، با اعزام بیش از ۸۵ تیم فرانسوی به ایران و همکاری بسیاری از پزشکان ایرانی و نیز با کمک خیرین توانستند ۸۶۰۰ کودک که ۱۶۰۰ نفر از آن‌ها کودک پناهنده هستند را در سه رشته تخصصی قلب، ارتوپدی و جراحی درمان کنند.
مریم مرعشی ساخت این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۵ هزار مترمربع را یکی از مهم‌ترین اهداف این موسسه عنوان کرد و گفت: ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی فوق تخصصی آموزشی اطفال با محوریت جراحی‌های فوق تخصصی اطفال در بخش‌های قلب، ارتوپدی و ترمیمی همراه با مرکز توان‌بخشی کودکان، مرکز ترومای اطفال و مرکز تحقیقات و همچنین مرکز اقامتی اطفال در جنوب تهران، یکی از اهداف مهم زنجیره امید بود که به حول و قوت الهی و همکاری بسیاری از خیرین محقق شد.
وی افزود: شرکت APHP فرانسه برای نخستین بار در ایران بر اساس قرارداد همکاری با موسسه زنجیره امید، از سال گذشته با مشارکت شرکت مهندسان مشاور تینا فرایند، تحقیقات امکان‌سنجی خود را درزمینهٔ ساخت این بیمارستان آغاز کرد. همچنین بیمارستان فوق تخصصی آموزشی اطفال زنجیره امید برای نخستین بار در ایران دارای بخش ترومای مختص اطفال و مرکز توان‌بخشی مخصوص کودکان خواهد بود.
مریم مرعشی از همکاری منسجم دانشگاه علوم پزشکی تهران با این موسسه در طی ده سال گذشته قدردانی کرد و گفت: همکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با این موسسه نشان‌دهنده توجه مسئولین کشوری به ارتقاء سطح درمان کودکان و همچنین آموزش پزشکان داخلی برای پیشرفت جراحی اطفال در کشور است.
مدیرعامل موسسه خیریه زنجیره امید بابیان اینکه، هیچ نوع شریک مالی برای این بیمارستان وجود ندارد، افزود: سه نوع بهره بر در این بیمارستان وجود خواهد داشت، گروه اول کودکانی که به درمان در این بیمارستان نیاز دارند، گروه دوم کودکان متوسط جامعه که تحت پوشش بیمه مراجعه می‌کنند و گروه سوم کودکانی که توان پرداخت مالی دارند که در هر سه صورت خدمات پزشکی و درمانی در این بیمارستان یکسان انجام خواهد شد. البته هم‌زمان با ساخت این بیمارستان بحث تربیت نیروی انسانی برای این بیمارستان نیز آغاز خواهد شد. ضمناً به‌دوراز هر قوم و نژادی تمامی کودکان پناهنده‌ای که به‌ناچار به کشور ما مهاجرت کرده‌اند نیز به‌صورت رایگان ویزیت و درمان خواهند شد.
سپس دکتر شهریاری، ضمن قدردانی از زحمات مریم مرعشی برای تأسیس موسسه زنجیره امید و همچنین ساخت این بیمارستان، گفت: خانم مرعشی با تلاش بسیار و جلب و جذب بسیاری از خیرین توانستند خدمات ارزنده‌ای در حوزه درمان اطفال در کشور انجام دهند و امروز نیز با کلنگ زنی احداث این بیمارستان نفس تازه‌ای در کالبد خدمات درمان اطفال دمیده خواهد شد.
وی افزود: هدف خیرین سلامت فقط ساخت بیمارستان نیست بلکه مهم‌ترین هدف ما پیشگیری است که مستلزم هزینه‌هایی است که باید توسط دولت، خیرین و وزارت بهداشت انجام گیرد در این صورت است که هزینه‌های درمان کاهش خواهد یافت.
در ادامه دکتر قربانی گفت: خوشحالم که بار دیگر در فضای معنوی حضور دارم که در راستای درمان بیماران به‌خصوص اطفال فعالیت می‌کنند.
وی افزود: آغاز طرح تحول سلامت در آن مقطع حساس، عملیاتی نمی‌شد مگر با نگاه و حمایت همه‌جانبه خیرین که جا دارد از تمامی آن‌ها برای گام‌های ارزشمندی که در این زمینه برداشتند قدردانی کنم به‌خصوص خانم مرعشی و تیم همراهشان که تا به امروز خدمات ارزنده‌ای در حوزه‌ی درمان ارائه داده‌اند.
سپس رخشان بنی اعتماد، یکی از کارگردان‌های مطرح سینمای ایران، بر نهادینه‌سازی کمک در حوزه پزشکی تأکید کرد و گفت: نهادهای مردمی در کنار دولت کارهای بزرگی انجام می‌دهند که می‌توان به موسسه زنجیره امید و همچنین ساخت این بیمارستان فوق تخصصی که در راستای درمان کودکان کم‌بضاعت احداث خواهد شد، اشاره کرد.
در پایان دکتر هاشمی وزیر بهداشت ضمن ابراز خرسندی از مشارکت مردم در ساخت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلح نظام را که همواره برای سازندگی کشور تلاش می‌کردند را گرامی داشت و گفت: در ادامه اهداف مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خصوص تأمین رفاه اجتماعی، دولت دوازدهم نیز در این راستا گام‌های بلندی برداشته و از تمامی خیرینی که برای رفاه مردم و همچنین تسهیل درمان بیماران تلاش می‌کنند حمایت خواهد کرد.
وی ساخت بیمارستان فوق تخصصی اطفال امید دریکی از مناطق محروم جنوب شهر تهران را کار بسیار ارزشمندی دانست و گفت: در دولت دکتر روحانی ۷۰۰ ثمر در حوزه سلامت وجود داشته که یکی از آن‌ها موسسه زنجیره‌ی امید است که با حول و قوه الهی و تلاش خیرینی مانند خانم مرعشی، گام‌های بزرگی برای توسعه رفاه اجتماعی و سلامت مردم برداشته خواهد شد.
در پایان این مراسم وزیر بهداشت در معیت هیئت همراه، دکتر شهریاری، دکتر قربانی، دکتر علی پور، مریم مرعشی و جمعی از هنرمندان کلنگ ساخت این بیمارستان را به زمین زد و برای دست‌اندرکاران آرزوی موفقیت کرد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بیمارستان فوق تخصصی امید به مساحت ۲۵۰۰۰ مترمربع و در ۱۵ طبقه و ۵۴۰ تخت بستری روبروی بیمارستان بهارلو دریکی از مناطق محروم استان تهران به همت زنجیره‌ی امید و خیرین سلامت و همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تهران ساخته خواهد شد.

 

گالری تصاویر

برچسب ها
بیمارستان زنجیره امید
۴
ثبت نظر
نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد
ارسال
به اشتراک گذاری
نظرات
نظری برای این مطلب جهت نمایش وجود ندارد.
مطالب مرتبط

در راستای نیت خیرخواهانه خیر محمدعلی حاجی زینعلی بیوکی، صلح‌نامه احداث مرکز جامع سلامت شهری سعیدیه اسلامشهر منعقد شد.

٧٠٧
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶

از محل جمع‌آوری کمک‌های خیرین و کارکنان تعداد ۱۷ دستگاه کانکس مسکونی خریداری و به منطقه روستایی کرمانشاه ارسال شد.

٧٨٠
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

جلسه ملاقات با اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکشنبه ۱۴ آبان ماه ۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

١٠۵٢
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
© DEYHIM
تمامی حقوق محتوای مندرج برای کانون خیرین عرصه سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.