کمک سریع

پر کردن مشخصات بالا اختیاری بوده و صرفا جهت صدور و ارسال رسید برای شما میباشد

پرداخت

اخرین اطلاعیه ها

آخرین اخبار

بازگشت
کد مطلب: ۵۵
۶۴٨
چهارشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۹۶
قرارداد ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کودکان با دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد شد

با مشارکت موسسه خیریه زنجیره امید و دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان فوق تخصصی کودکان ساخته می شود.

به گزارش کانون خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، قرارداد احداث پروژه ۵۴۰ تخت خوابی بیمارستان اطفال با حضور دکتر علی جعفریان رییس دانشگاه و مریم مرعشی مدیرعامل زنجیره امید، آزاده چترروز مدیر امور مالی دانشگاه و مشاورین پروژه روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۹۶ در سالن شورای ستاد دانشگاه منعقد شد.
دکتر جعفریان با ابراز خرسندی از آغاز احداث این پروژه بزرگ، از پیگیری‌های زنجیره امید در ارائه درمان‌های فوق تخصصی به کودکان نیازمند درمان پیچیده تشکر کرد و افزود: ساخت و بهره‌برداری از بیمارستان فوق تخصصی کودکان در جنوب تهران با محوریت جراحی‌های فوق تخصصی کودکان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زنجیره امیدی که در ایران فعالیت می‌کند با ارتباطات بین‌المللی که برقرار کرده است علاوه بر بحث جراحی تخصصی قلب کودکان و جراحی پلاستیک و ارتوپدی، زمینه‌های آموزشی و گسترش این درمان‌ها را در محیط دانشگاه فراهم کرده است.
رییس دانشگاه بابیان اینکه انتخاب دانشگاه علوم پزشکی تهران با زیرساختی که دارد برای اجرای این پروژه مناسب‌تر است افزود: فعالیت زنجیره امید از این پروژه انتفاعی نیست. وقتی کار انتفاعی نباشد وجود یک زیرساخت دولتی کمک می‌کند که قصد انتفاعی دور بماند در غیر این صورت چرخش کار ممکن است دچار مشکل شود.
دکتر جعفریان در خصوص مراحل توافق راه‌اندازی این پروژه گفت: برای ساخت یک پروژه بزرگی که مشارکت بخش دولتی و خصوصی است مشکلات زیادی در مسیر بود حدود دو سال طول کشید و با طی جلسات مکرر با توافق هیئت‌امنای دانشگاه زمینی را در اختیار زنجیره امید قراردادیم تا با هزینه خود ساخت این پروژه را بر عهده بگیرد که خوشبختانه با چالش‌های متعددی که داشت امروز نهایی و قرارداد منعقد شد.
وی افزود: البته منابع ساخت و اداره این بیمارستان طی قرارداد ۹۹ ساله‌ای که با زنجیره امید منعقد شد به عهده موسسه زنجیره امید خواهد بود و دانشگاه مسئول بخش علمی آن است.
رییس دانشگاه بابیان اهمیت همکاری دوجانبه بخش دولتی و بخش خصوصی گفت: ما الگویی که سیستم دولتی با بخش خصوصی در یک محیط فعالیت کنند به‌جز یکی دو موارد در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی نداریم. اگر این تجربه موفق شود اولین تجربه خواهد بود؛ و اجرای این مدل از خودکار مهم‌تر است که یک بخش غیردولتی واحد درمانی را بسازد و از ظرفیت علمی دانشگاه که بخش دولتی است استفاده کند این کار مهمی است. ضمن اینکه درمان پیچیده کودکان حل می‌شود آموزش هم می‌تواند صورت گیرد و از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.
دکتر جعفریان ساخت این بیمارستان را از ضروریات کشور دانست و تصریح کرد: در حقیقت آن چیزی که بیشتر زنجیره امید بر آن تکیه دارد بیماری‌های پیچیده‌ای است که درمان‌های سختی دارند. البته آمار این‌گونه کودکان بیمار زیاد نیست ولی بعضاً خیلی از آن‌ها در ایران قابل‌درمان نیستند و به خانواده‌ها ازنظر مادی فشار زیادی می‌آورد.
وی تأکید کرد: این بیمارستان این ظرفیت را ایجاد می‌کند که این درمان‌ها با متخصصین داخلی و خارجی در همین بیمارستان صورت گیرد و هم اینکه بتوانیم علاوه بر درمان در کنار آن با آموزش، پزشکانی تربیت کنیم که همین کار را در آینده انجام بدهند.
وی افزود: البته در بخش دولتی تا جائیکه توانستیم در درمان فوق تخصصی اقداماتی انجام داده‌ایم ولی در این موضوع خاص چون تعداد کودکان بیماری‌های خاص زیاد نیست، دولت به‌تنهایی امکان سرمایه‌گذاری که همه را پوشش دهد، ندارد و بالاجبار باید سرمایه‌گذاری را جایی انجام بدهد که نیازمند بیشتر است. با این اوصاف نقش خیریه‌ها چون زنجیره امید روشن است به کمک دولت می‌آیند و با ورد خود این معضلات را پوشش می‌دهند.
در ادامه این نشست مریم مرعشی مدیرعامل زنجیره امید در خصوص ویژگی‌های این پروژه گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۲۵ هزار مترمربع در منطقه راه‌آهن جنوب تهران احداث می‌شود. این بیمارستان ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که نمونه آن در کشور نیست. بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کودکان با محوریت جراحی‌های فوق تخصصی کودکان به همراه مرکز توان‌بخشی مختص اطفال خواهد بود. ضمن اینکه مرکز ترومای اطفال و مرکز تحقیقات بیماری‌های کودکان هم در این بیمارستان است. از ویژگی‌های دیگر آن احداث اقامتگاه کودکان است تا همراهان کودکان بستری از مشکلات اسکان بی‌نیاز باشند.
مرعشی افزود: این بیمارستان با ارائه بهترین خدمات درمانی با کمترین هزینه مطابق با استاندارد جهانی است که خود قدم بزرگی در کاهش مرگ‌ومیر اطفال در کشور خواهد بود.
مدیرعامل زنجیره امید در خصوص هزینه‌ها و تأمین اعتبار پروژه افزود: برای تأمین اعتبار پروژه فکرهای زیادی شده تا در میانه راه با مشکل کمبود اعتبار مواجه نشویم. ما یک کمیته اقتصادی داریم و با برنامه‌ریزی‌هایی که کردیم خیلی از خیرین و بانک‌های خصوصی و دولتی درگیر این پروژه هستند. زنجیره امید یک خیریه است و هیچ نوع شریک مالی ندارد و هیچ انتفاعی در کار نیست. اگر بیمارستان در آینده سوددهی هم داشته باشد سودش در جهت ارتقاء طب اطفال در کشور استفاده خواهد شد.
وی ضمن امیدواری از موفق بودن پروژه گفت: با فعالیت خوبی که زنجیره طی ۱۰ سال گذشته داشته و با ۸۶۰۰ جراحی فوق تخصصی که بر کودکان نیازمند به‌طور موفق انجام داده است و پروژه‌های بی‌نقصی که به سرانجام رسیده مطمئن هستم با توکل بر خدا این پروژه هم موفق و آماده بهره‌برداری خواهد شد.
مرعشی در پایان ضمن تشکر از حمایت دکتر علی جعفریان و آزاده چترروز در پیگیری‌ها و به ثمر رسیدن این قرارداد گفت: متأسفانه در کشور ما طب فوق تخصصی اطفال به‌شدت نیازمند گسترش است امیدوارم سیاست دولت هم به سمت ارتقاء طب اطفال در کشور برود.
مدیرعامل زنجیره امید ضمن تأکید بر حمایت از کودکان گفت: کودکان موجودات بی‌گناهی هستند که در سرنوشت خود نقشی ندارند و این درمان‌ها را نیاز دارند چون آیندگان ما هستند. با یک درمان، یک کودک می‌تواند به جامعه برگردد وزندگی طبیعی داشته باشد. هم می‌تواند معضلی برای اجتماع با هزینه‌های نگهداری بالا باشد.
امیدوارم مردم، موسسه ما را در این پروژه حمایت کنند. این پروژه برای بچه‌های این کشور است مخصوصاً کودکانی که ازلحاظ مالی توان درمان ندارند. کودکان کشور به یک چنین مرکزی نیاز دارند. ما را همراهی کنید.
توضیح اینکه مراسم کلنگ زنی این پروژه روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶ با حضور وزیر بهداشت، معاونان وزیر، مسئولان دانشگاه و زنجیره امید و حامیان این پروژه در داخل و خارج از کشور در محل پروژه در منطقه راه‌آهن روبروی بیمارستان بهارلو انجام می‌شود.
خبر :رقیه باقرزاده
عکس: عطری

برچسب ها
بیمارستان زنجیره امید
۴
ثبت نظر
نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد
ارسال
به اشتراک گذاری
نظرات
نظری برای این مطلب جهت نمایش وجود ندارد.
مطالب مرتبط

در راستای نیت خیرخواهانه خیر محمدعلی حاجی زینعلی بیوکی، صلح‌نامه احداث مرکز جامع سلامت شهری سعیدیه اسلامشهر منعقد شد.

٧١٢
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶

از محل جمع‌آوری کمک‌های خیرین و کارکنان تعداد ۱۷ دستگاه کانکس مسکونی خریداری و به منطقه روستایی کرمانشاه ارسال شد.

٧٨۵
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

جلسه ملاقات با اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکشنبه ۱۴ آبان ماه ۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

١٠۵۶
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
© DEYHIM
تمامی حقوق محتوای مندرج برای کانون خیرین عرصه سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.