کمک سریع

پر کردن مشخصات بالا اختیاری بوده و صرفا جهت صدور و ارسال رسید برای شما میباشد

پرداخت

اخرین اطلاعیه ها

آخرین اخبار

بازگشت
کد مطلب: ٣٨
١٨۶
یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶
با مشارکت یک خیر، اولین مرکز جامع تصویربرداری کودکان در کشور راه اندازی شد

این بخش تصویربردارى با کمک ٤٠ درصد یک خیر معادل ٦ میلیارد تومان و مشارکت هیات امناى ارزى و علوم پزشکى تهران راه اندازى و تامین هزینه شد.

دکتر على جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکى تهران در حاشیه مراسم افتتاح مرکز جامع تصویربردارى کودکان و اولین آى سى یو شیرخواران در کشور که صبح امروز در مرکز طبی کودکان برگزار شد، گفت: این مرکز پیش از این تصویر بردارى ام آر آى نداشت و براى تصویربردارى کودکان به بیمارستان امام و سایر مراکز علوم پزشکى تهران ارجاع داده مى شدند.

وى ادامه داد: این بخش تصویربردارى با کمک ٤٠ درصد یک خیر معادل ٦ میلیارد تومان و مشارکت هیات امناى ارزى و علوم پزشکى تهران راه اندازى و تامین هزینه شد.

جعفریان با بیان اینکه آى سى یو شیرخواران تاکنون در کشور وجود نداشت، تصریح کرد: متاسفانه در کشور با کمبود تخت هاى مراقبت ویژه کودکان مواجه هستیم و  بخش افتتاح شده در مرکز طبى  یک مرکز ارجاعى از سراسر کشور براى شیرخوارانى است که از نوزادى عبور کرده اند.

وى افزود: امروز این بخش براى نخستین بار در کشور با ١٢ تخت با ٦٨ میلیارد تومان اعتبار صرف شده افتتاح مى شود.

رئیس علوم پزشکى تهران اظهار کرد: بخش هاى سرپایى دیمرى مانند بخش تست تنفسى نیز امروز راه اندازى مى شوند.

جعفریان با بیان اینکه در حال حاضر مرکز طبى ۲ برابر ظرفیت خود مراجعه کننده دارد، گفت: به همین منظور زمینى در منطقه ۱۷ تهران اختصاص داده شده است تا مرکز طبى ۲ در آن ساخته شود.

وی با بیان اینکه بین تعداد مراجعات و مراکز تخصصى کودکان در کشور تناسب وجود ندارد، گفت: با رشد جمعیت و افزایش تعداد مراجعات کودکان مراکز تخصصى کودکان توسعه پیدا نکرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکى تهران تعرفه‌ها را یکى از دلایل کمبود مراکز تخصصى کودکان معرفى کرد و افزود: گردش اقتصادى نامطلوب به دلیل تعرفه کم در حوزه کودکان از دلایل کمبود مراکز تخصصى کودکان است که به همین دلیل بخش خصوصى علاقه اى به سرمایه گذارى ندارد و بخش دولتى از نظر گردش مالى دچار مشکل مى شود.

وی یادآور شد: در مرکز کودکان بیشتر مراجعات مربوط به بخش سرپایى است و این موضوع در تامین نشدن هزینه‌ها تاثیرگذار است، البته با افزایش تعرفه هاى جراحى تا حدى تغییر ایجاد شده است.

برچسب ها
مرکز طبی کودکان
١٢
ثبت نظر
نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد
ارسال
به اشتراک گذاری
نظرات
نظری برای این مطلب جهت نمایش وجود ندارد.
مطالب مرتبط

در راستای نیت خیرخواهانه خیر محمدعلی حاجی زینعلی بیوکی، صلح‌نامه احداث مرکز جامع سلامت شهری سعیدیه اسلامشهر منعقد شد.

٣١۶
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶

از محل جمع‌آوری کمک‌های خیرین و کارکنان تعداد ۱۷ دستگاه کانکس مسکونی خریداری و به منطقه روستایی کرمانشاه ارسال شد.

٣٩١
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

جلسه ملاقات با اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکشنبه ۱۴ آبان ماه ۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

۴۵٨
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
© DEYHIM
تمامی حقوق محتوای مندرج برای کانون خیرین عرصه سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.