کمک سریع

پر کردن مشخصات بالا اختیاری بوده و صرفا جهت صدور و ارسال رسید برای شما میباشد

پرداخت

اخرین اطلاعیه ها

آخرین اخبار

بازگشت
کد مطلب: ٣٧
١٧٨
شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶
حاج سید رضا نیری درگذشت

سیدرضا نیری از مبارزان نهضت انقلاب و اعضای باسابقه حزب موتلفه اسلامی و از چهره های خوشنام و از پیشکسوتان امور خیریه و عام‌المنفعه در کشور بود.

سید رضا نیری سرپرست اسبق کمیته امداد امام خمینی(ره) درگذشت. سیدرضا نیری ازمبارزان نهضت انقلاب و اعضای با سابقه حزب موتلفه اسلامی و از چهره های خوشنام و از پیشکسوتان امور خیریه و عام المنفعه در کشور بود.
حمایت مادی از اعتصابیون صنعت نفت و سایر اعتصابیون به همراهی جمعی از مبارزین و خیرین و مشارکت فعال در ترویج، تکثیر و و پخش پیام ها و اعلامیه های امام راحل در دوران مبارزه نهضت انقلاب بر عهده داشت.
وی دربرپایی نماز باشکوه عید سعید فطر در قیطریه به امامت آیت الله شهید دکترمفتح نقش اساسی داشته که دراین رابطه درمعرض خطر دستگیری توسط ساواک نیز قرار گرفت، لیکن پس ازعدم موفقیت دردستگیری وی دختر بزرگوار ایشان که در آن موقع ۱۶ ساله بود برای مدتی بازداشت شد.
شرکت فعال در وقایع ۱۷ شهریور سال ۱۳۵۷ به اتفاق تمامی اعضای خانواده که بعدها به جمعه سیاه مشهور گردید.
همچنین با تشریف فرمایی حضرت امام خمینی (ره) در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ این مرحوم که عضو کمیته استقبال از امام راحل بود، مسئولیت پشتیبانی و پذیرایی از میهمانان امام و مستقبلین را به عهده گرفت، سپس چندی بعد با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ مسئولیت پذیرایی از سران رژیم ستم شاهنشاهی که دستگیر شده و در مدرسه رفاه برای محاکمه نگهداری می شدند، همچنین پشتیبانی از برخی از مراکز دولتی نظیر کمیته ها و بیمارستان ها به عده ایشان نهاده شد.
سیدرضا نیری با بهره جستن از کمک ها و هدایای مردمی و سایر منابع، این مسئولیت را با حسن تدبیر و برنامه ریزی دقیق به نحو مطلوب به انجام رسانید، وی سپس مسئولیت جمع آوری هدایای مردمی و مصرف آن در امورضروری مرتبط با شرایط اوایل انقلاب را بعهده گرفت و پس از صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی برتاسیس کمیته امداد در ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۷ همکاری اساسی و جدی خود را با این نهاد آغازکرد.
این یار دیرین انقلاب مدتی بعد ازسوی حضرت امام (ره) عضو شورای مرکزی کمیته امداد شد، همچنین به لحاظ سوابق درخشان و حسن تدبیر ایشان، مسئولیت اجرایی و سرپرستی کمیته امداد به وی محول گردید که مدت ۲۷ سال عهده دار این سمت خطیر و تعیین کننده بوده است.
نیری از موسسین و اعضای هیات امناء بنیاد خیریه مادر مهربان بود.
ازمسوولیت های دیگر مرحوم سیدرضا نیری می توان به مشاور وزیر بهداشت، دبیرکل مجمع خیرین سلامت، سرپرست اسبق کمیته امداد امام خمینی(ره) و رئیس هیات مدیره موسسه خیریه عترت فاطمی اشاره کرد.

کانون خیرین و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران، درگذشت این خیر بزرگ سلامت و حامی دانشگاه علوم پزشکی تهران را تسلیت می‌گوید.

برچسب ها
ثبت نظر
نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد
ارسال
به اشتراک گذاری
نظرات
نظری برای این مطلب جهت نمایش وجود ندارد.
مطالب مرتبط

در راستای نیت خیرخواهانه خیر محمدعلی حاجی زینعلی بیوکی، صلح‌نامه احداث مرکز جامع سلامت شهری سعیدیه اسلامشهر منعقد شد.

٢۶۴
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶

از محل جمع‌آوری کمک‌های خیرین و کارکنان تعداد ۱۷ دستگاه کانکس مسکونی خریداری و به منطقه روستایی کرمانشاه ارسال شد.

٣۴٠
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

جلسه ملاقات با اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، یکشنبه ۱۴ آبان ماه ۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

٣٩۵
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
© DEYHIM
تمامی حقوق محتوای مندرج برای کانون خیرین عرصه سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.