کمک سریع

پر کردن مشخصات بالا اختیاری بوده و صرفا جهت صدور و ارسال رسید برای شما میباشد

پرداخت

اخرین اطلاعیه ها

آخرین اخبار

بازگشت
کد مطلب: ٢٢
٢۵٢
یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
نشست مشترک رابطین خیرین و روابط عمومی بیمارستانها برگزار شد

جلسه فصلی رابطان خیرین و مسئولان روابط عمومی واحدهای تابعه روز چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 برگزار شد

به گزارش کانون خیرین سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه فصلی رابطین خیرین واحدهای تابعه با حضور دکتر بیگلر مشاور رییس دانشگاه در امور خیرین، دکتر توکلی معاون توسعه دانشگاه، آزاده چترروز مدیر امور مالی دانشگاه، رابطین خیرین و مسئولین روابط عمومی واحدهای تابعه روز چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 در سالن اجلاس واقع در طبقه نهم ستاد دانشگاه برگزار شد.

در این نشست که به مناسبت تقدیر و تشکر از رابطین فعال خیرین سلامت و عضویت اعضای جدید روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه در کانون خیرین برگزار شد، دکتر توکلی با ابراز خرسندی از پیشرفت فعالیت‌های کانون، این سیر صعودی و روند مثبت فعالیت‌های خیرین را نتیجه همکاری و مساعدت اعضای کانون دانست. وی اظهار داشت: با این روند جاری بودجه‌های دانشگاه که در طی این چند سال داشته، برای گسترش فعالیت‌های عمرانی و سایر پشتیبانی‌ها راهی جز جذب خیر و جذب سرمایه‌های خارجی نداریم. همچنین به افرادی نیاز داریم که در جهت افزایش سلامت مردم قدم برمی‌دارند.

معاون توسعه دانشگاه افزود: انشا الله شما بزرگواران بتوانید زنجیره‌هایی را داخل مجموعه خود تشکیل دهید تا با جذب بیشتر منابع بتوانیم کارهای بزرگ عمرانی را داخل مراکز انجام دهیم. وی تصریح کرد: نتیجه تمام این اقدامات قطعاً چیزی نخواهد بود جز اینکه مردم از امکانات بهداشتی درمانی بهتر استفاده می‌کنند و ثواب آن به خیرین و شماهایی که در این مسیر قدم برمی‌دارید خواهد رسید.

در ادامه دکتر بیگلر مشاور رییس دانشگاه در امور خیرین ضمن تبریک ولادت باسعادت امام عصر (عج) از زحمات دکتر جعفریان ریاست دانشگاه و دکتر توکلی معاون توسعه دانشگاه به خاطر حمایت‌های بی‌دریغ و مستمرشان تشکر کرد و پیشرفت کانون خیرین را حضور و فعالیت بی‌ادعای اعضای آن دانست.

دکتر بیگلر از سیر پیشرفت امور خیرین از سال‌های 90 تاکنون گفت و اشاره کرد: در سال‌های 90 و 91 واحد مجزایی برای امور خیرین در دانشگاه نبود تا اینکه کانون خیرین سلامت را در سال 92 تشکیل دادیم. در حال حاضر هم با تشکیل معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت و حمایت ایشان به فعالیت‌های کانون افزوده‌شده است.

مشاور رییس دانشگاه در امور خیرین بابیان اینکه این جلسات فصلی در بازنگری فعالیت‌ها و کاهش مشکلات کانون مهم است گفت: باید در کانون حرکت‌های جدیدی را آغاز کنیم و انشا الله شاهد پیشرفت‌های بیشتر کانون با حضور رابطین واحدها باشیم. وی تأکید کرد که دریافت کمک‌های نقدی و پوشش بخش‌های مختلف مراکز در کنار سایر منابع دانشگاهی تحقق نمی‌یافت مگر با فعالیت دبیرخانه کانون. وی گفت: با سازمان‌دهی که در واحدها صورت گرفت و تشکیل کمیته‌های خیرین واحدها و همکاری شما عزیزان این کار بزرگ معنوی تداوم یافت و شاهد پیشرفت قابل‌توجه آن می‌باشیم.

آزاده چترروز در ادامه این نشست ضمن تشکر از حضور رابطین خیرین، به اعضای روابط عمومی دانشگاه به‌عنوان اعضای جدید کانون خیرین خوشامد گفت و ابراز امیدواری کرد تا مجموعه روابط عمومی به‌عنوان بازوان توانمند در کانون فعالیت کنند و امور خیر کانون به‌درستی در سطح جامعه اطلاع‌رسانی شود.

وی بابیان اینکه یکی از وجوه عملکرد خوب کانون به اطلاع‌رسانی دقیق و منظم ارتباط دارد از مجموعه روابط عمومی خواست تا بیشتر از پیش به این مهم توجه کنند تا بتوانیم با استفاده از دانش فنی این گروه خیلی بهتر از سال‌های قبل حرکت کنیم.

مدیر امور مالی دانشگاه در ادامه بابیان عملکرد کانون در سال 95 و دستاوردهای آن گفت: گاهی اوقات دانستن این نکته که کوچک‌ترین کمک شما چه حرکت بزرگی در کانون می‌تواند ایجاد کند اهمیت دارد. وی تصریح کرد تنها در سال 95 حدود 6 میلیارد تومان کمک نقدی در دانشگاه داشتیم که دریافت این مبلغ به‌صورت ذره‌ذره و گاها کمک‌های 3 ر قمی کار سختی است.

وی ضمن تشکر از مهندس مکری در دفتر نظارت فنی و همکاران ایشان در فعالیت‌های غیر نقدی که به‌صورت صلح ملک و یا ساخت‌وساز بوده است، کمک‌های غیر نقدی را حدود 260 میلیارد تومان به همراه پروژه مهدی کلینیک که حدود 140 میلیارد تومان است برشمرد.

چترروز از تفاهم‌نامه‌هایی صحبت کرد که در سال 96 رقم خورده و در حال اجرا می‌باشد وی این میزان را  حدود 43 میلیارد تومان اعلام کرد. مدیر امور مالی دانشگاه افزود: درزمینهٔ خرید تجهیزات کار بزرگی انجام‌شده است. از مهندس ارسیلو به خاطر حمایتشان تشکر می‌کنم همکاران مدیریت تجهیزات دانشگاه که پا به‌پای ما آمدند و در خرید تجهیزات به یک‌سوم قیمت برای خیرین گرامی همراهی کردند.

مدیر امور مالی دانشگاه در ادامه از آغاز فعالیت پروژه بزرگ مهدی کلینیک به همت ریاست دانشگاه گفت و این پروژه را بزرگ‌ترین پروژه تهران در حمایت بیماران اعلام کرد. وی افزود: پروژه مهدی کلینیک فقط بااطلاع رسانی و تلاش ما به نتیجه می‌رسد ما باید در جذب خیر و پیش رفت پروژه‌های بزرگ بیمارستانی اطلاع‌رسانی و تلاش کنیم.

وی در قسمتی از سخنان خود به اهمیت بخش آموزش و تحقیقات اشاره کرد و گفت: در آموزش خوب زمان نگذاشتیم و خوب عمل نکردیم و شاید خوب فعالیت‌های آموزشی و اهمیت آن را برای خیرین تشریح نکردیم. گاها هم علت فرهنگ خودمان است که هنوز بخش تحقیقات و آموزش جا نیفتاده و خیرین گرامی بیشتر در بخش درمان حمایت می‌کنند. البته برای شروع درزمینهٔ آموزشی باید کار پژوهشی انجام دهیم و فرهنگ‌سازی کنیم که خوب در حال حاضر کمیته تشکیل دادیم و با همراهی شما کار را شروع می‌کنیم.

مدیر امور مالی دانشگاه به رشد تعداد خیرین در کانون اشاره کرد و گفت: جذب تک‌تک خیرین کار آسانی نیست ولی این رشد صعودی تعداد خیر نشان‌دهنده این است که کارمان را خوب انجام دادیم و توانستیم اعتماد مردم را جلب کنیم. ولی باید توجه کنیم که اگر با این روش پیش رویم بیشتر از سال 95 نمی‌توانیم جذب منابع کنیم. ما گروه پژوهشی می‌خواهیم که در فرهنگ‌سازی و ایده سازی کارهای جدید همراهی‌مان کنند. وی به فعالیت خوب دکتر فاطمه تاجیک مدیر شبکه بهداشت ری در امور خیرین اشاره کرد و گفت: ایشان با دغدغه‌های فراوانی که دارند پابه‌پای ما در کانون فعالیت می‌کنند که ضمن تشکر از ایشان اعلام می کنم که شبکه بهداشت ری در سال گذشته بالاترین آمار تعداد جذب خیر در بین سایر واحدها را داشته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 60 درصد کارکنان دانشگاه با تخصیص 4 رقم و یا 5 رقم آخر فیش حقوقی به عضویت کانون درآمده‌اند. البته که این مبالغ ناچیز است اما همراهی آن‌ها و تعلق‌خاطر ایشان به کانون ما را در مسیرمان استوارتر و ثابت‌قدم‌تر می‌کند. وی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه خواست تا با همراهی و عضویت در کانون به جرگه خیرین دانشگاه بپیوندند.

مدیر امور مالی دانشگاه در پایان به فعالیت گروه‌های جهادی در واحدها و اهمیت کار ایشان اشاره کرد و خواست تا با پوشش خبری و اطلاع‌رسانی کار این گروه‌ها افزایش یابد. چترروز از اتاق عمل سیار چشم‌پزشکی فارابی که توسط شرکت هوایار اهداشده است گفت که با آن در مناطق محروم به‌صورت جهادی عمل‌های سرپایی چشم صورت می‌گیرد.

چترروز در ادامه از همراهی یکسری شرکت‌های زیرمجموعه اداره کل تجهیزات پزشکی خبر داد و شرکت‌هایی که به نحوی با معاونت غذا و دارو در ارتباط هستند. شرکت‌های بزرگ که در قالب تبلیغات خود در واحدها می‌توانند در ساخت‌وساز و خرید تجهیزات کمک کنند.

مدیر امور مالی دانشگاه ازفعالیت‌های سال 96، به کمپین تبلیغاتی مهدی کلینیک، پروژه بیمارستان رازی و انستیتو کانسر اشاره کرد و از اعضای روابط عمومی خواست تا در تهیه کلیپ‌های تبلیغاتی، اخبار خیرین و جذب خیر همراهی کنند تا انشا الله با نیت خوب اعضا بتوانیم به فعالیت کانون بی افزاییم.

وی در پایان این نشست از رابطین فعال بیمارستان شریعتی، معاونت غذا و دارو، دانشکده داروسازی، دانشکده توان‌بخشی، بیمارستان مرکز طبی، شبکه بهداشت ری با اهدا هدیه‌ای تقدیر کرد. کانون خیرین سلامت دانشگاه در این نشست به‌رسم یادبود هدایایی به اعضای رابطین خیرین و اعضای جدید روابط عمومی اهدا نمود.

خبر و عکس:باقرزاده

برچسب ها
کانون خیرین
۴
ثبت نظر
نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد
ارسال
به اشتراک گذاری
نظرات
نظری برای این مطلب جهت نمایش وجود ندارد.
مطالب مرتبط

جمعی از هنرمندان، اصحاب رسانه و ورزشکاران چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶ از انستیتو کانسر مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با همکاری موسسه غیردولتی سرطان شمس بازدید کردند.

٣٧١
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶

همزمان با ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز هفته کرامت، کلنگ بیمارستان ۱۷۰ تخت خوابی کهریزک با حضور جمعی از مسئولین و خیر این پروژه، عصرگاه روز سه‌شنبه ۳ تیرماه ۹۶ زمین خورد.

٣۴٧
پنجشنبه ۵ امرداد ۱۳۹۶

مدیر عامل بانک ملی، هزینه خرید یک دستگاه اکمو به همراه تجهیزات تکمیلی در بخش جراحی قلب مرکز طبی کودکان را تامین کرد.

٢٩۵
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶
© DEYHIM
تمامی حقوق محتوای مندرج برای کانون خیرین عرصه سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.