کمک سریع

پر کردن مشخصات بالا اختیاری بوده و صرفا جهت صدور و ارسال رسید برای شما میباشد

پرداخت

اخرین اطلاعیه ها

آخرین اخبار

بازگشت
کمک به این پویش
کد مطلب: ٢
۴٨١
پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
نام پویش: احداث ساختمان جدید بیمارستان رازی
وضعیت
فعال
موضوع
ساخت و تجهیز
تاریخ اتمام
۳۱ شهریور ۱۳۹۵
هدف مالی
تومان
٢٠,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠
روند پیشرفت
١ درصد

بیمارستان فوق‌تخصصی پوست رازی در يكي از محلات قديمي تهران و در جنوب مركزي آن يعني در خيابان وحدت اسلامي و در جنوب شرقي ميدان وحدت اسلامي در زميني به مساحت ۲۲۰۰۰ هزار مترمربع قرارگرفته است. این بیمارستان که در سال 1312 تاسیس شده است، تا مدت‌ها به شکل یک بیمارستان جامع، در بیشتر رشته‌های تخصصی به بیماران خدمت می‌رساند و سال‌هاست به‌عنوان تنها بیمارستان فوق‌تخصصی پوست کشور، نقطه امید تمامی درماندگان و بیماری‌های مشکل این حیطه تخصصی است. همه‌روزه، بیماران بسیاری از سراسر کشور، به امید درمان بیماری‌های پوستی خود وارد این بیمارستان می‌شوند تا با بهره‌گیری از امکانات آن و پزشکان بی‌نظیر آن، روند بهبود را طی کنند.

این بیمارستان تنها بیمارستان بخش خصوصی و دولتی در ایران است که بخش بستری دارد. با توجه به اینکه بخش بستری پوست به‌شدت هزینه‌بر است و بیمار باید حداقل یک ماه تا 45 روز بستری شود، بستری کردن بیمار برای بیمارستان‌ها صرفه اقتصادی ندارد اما بیمارستان رازی با ایجاد این بخش، برای بستری بیمار پوستی حداکثر 3 روز خدمات هتلینگ در نظر می‌گیرد. در بیمارستان رازی دو بخش بستری زنان و مردان با ظرفیت 80 تخت وجود دارد که همیشه 60 تا 70 درصد از ظرفیت این تخت‌ها اشغال است.

دلایل مراجعه گسترده مردم از سراسر کشور به بیمارستان رازی را عبارت است از:

* این بیمارستان تنها بیمارستان فوق تخصصی پوست در ایران و خاورمیانه است

* این بیمارستان، تنها بیمارستانی است که برای بیماران پوستی بخش بستری دارد

* این بیمارستان بیش از 80 سال قدمت دارد

* تعرفه‌های درمان در این بیمارستان دولتی است

* پزشکان این بیمارستان از بهترین و نخبه‌ترین متخصصان پوست کشور هستند[MP3D1] 

 

وضعیت فعلی[MP3D2] 

اين بيمارستان هرروز شاهد صدها مراجعه‌كننده نيازمند به درمان پوست از سراسر كشور مي‌باشد كه تحت درمان و مداواي بستري و سرپایي قرار مي‌گيرند. بيمارستان تخصصي پوست رازي داراي درمانگاه‌هاي تخصصي پوست شامل بيماري‌هاي تاولي خودايمني (واحد تحقيقات پمفيگوس)، واحد تحقيقات فتوتراپي (در درمان بيماري‌هاي مختلف پوستي مانند لنفوم پوست، پسوريازيس...) ليزر، پسوريازيس، لنفوم پوست، ايمونوتراپي (ديفن سيپرون)، آكنه، ليشمانيازيس و درمانگاه اگزماي آلرژيك تماسي و پچ تست و نيز درمانگاه درماتوسكوپي (در تشخيص ضايعات پيگمانته، سرطان‌هاي پوست به‌خصوص ملانوم) درمانگاه تومور و درمانگاه Cosmetic است. به علاوه این بیمارستان، آینده پزشکی تخصصی پوست را نیز تضمین می‌کند چرا که آموزش بيماري‌هاي پوست و مو جهت كارآموزان، كارورزان و دستياران دانشگاه علوم پزشكي تهران نیز در این مرکز انجام می‌شود.

در حال حاضر سالانه نزدیک به نیم میلیون بیمار از سراسر کشور به این بیمارستان مراجعه می‌کنند و نوبت‌دهی به بیماران از ساعت 5 صبح آغاز می‌شود.

با این حال، کمبود فضای فیزیکی در شرایط فعلی، امکان گسترش خدمات‌رسانی را به این بیمارستان نمی‌دهد.

 

بنای جدید

فرسوده بودن بنای فعلی بیمارستان، بیش از دو دهه است که موجب ارائه راه‌حل‌های متعدد شده است. از جمله، زمانی تصمیم گرفته شد فضای بیمارستان رازی به شهرداری فروخته و این بیمارستان به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل شود. اما شورای شهر تهران به دلیل قدمت بنای بیمارستان با این طرح مخالفت کرد. پس از آن تصمیم گرفته شد علاوه بر نوسازی بخش‌های قدیمی و فرسوده، بنای جدیدی نیز در کنار ساختمان فعلی احداث شود.

از آبان سال 1390 با همت خیرین، پروژه احداث ساختمان جدید بیمارستان رازی در مساحت 6500 متر مربع آغاز شد که پس از دوره‌ای وقفه، مجددا از سال 1394 عملیات ساخت این بنا آغاز شد. پیش‌بینی می‌شود اتمام این عملیات به بیش از 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز خواهد داشت و امید می‌رود با کمک خیرین تا پایان بهار 1396، بنای جدید به اتمام برسد و آماده بهره‌برداری شود.

زیربنای کل بیمارستان جدید، 17970 مترمربع و مساحت پروژه 12000 مترمربع است. پیش‌بینی می‌شود تعداد تخت‌ها در بیمارستان جدید به 150 تخت افزایش یابد.

طبقات بیمارستان جدید به شرح زیر است:[MP3D3] 

زیرزمین: رادیولوژی، رختشویخانه، رستوران، فتوتراپی، استریلیزاسیون، تاسیسات برقی، گازهای طبی، موتورخانه

همکف: اورژانس، کلینیک، داروخانه، آزمایشگاه

اول: کلینیک زیبایی

دوم: بستری زنان، تومور و پوست اطفال، بیماری‌های عفونی

سوم: بستری پوست مردان، ایمنوبولوز

چهارم: بستری پوست زنان، ایمنوبولوز

پنجم: بستری زنان ـ مردان

ششم: اطاق عمل، CCU، ICU

 

راه‌های کمک به پروژه

1.      مراجعه به سایت milad.tums.ac.ir و کمک آنلاین

2.      واریز وجه کمک به شماره حساب کمک‌های مردمی دانشگاه علوم پزشکی تهران (693227904 نزد بانک ملت)

3.      تماس با شماره تلفن‌ 66418595 و هماهنگی با همکاران کانون خیرین و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کمک به این پویش
برچسب ها
بیمارستان رازی
٣
ساختمان جدید
١
ثبت نظر
نظرات شما بعد از تایید نمایش داده خواهند شد
ارسال
به اشتراک گذاری
نظرات
نظری برای این مطلب جهت نمایش وجود ندارد.
© DEYHIM
تمامی حقوق محتوای مندرج برای کانون خیرین عرصه سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران محفوظ می باشد.